Porównywarka ubezpieczeń - którą z nich wybrać?

on .

Przymierzając się do kupna ubezpieczenia auta, Polacy coraz częściej przeczesują Internet w poszukiwaniu najlepszej oferty. Czasy dominacji dwóch największych ubezpieczycieli w kraju minęły bezpowrotnie, chociaż PZU i Warta cały czas mają się dobrze. Teraz na rynku jest ponad 20 zakładów ubezpieczeń, więc mamy w czym wybierać. Większość tych firm na swoich stronach internetowych umożliwia kalkulację składki ubezpieczenia OC i AC, co znacznie skraca czas analizy ofert. Jednak aby poznać ceny przynajmniej połowy polskich TU, zmuszeni jesteśmy 10 razy wypełnić danymi nudny i często przydługi formularz. Naprawdę: jest na to rozwiązanie!

Z pomocą przychodzą nam porównywarki ubezpieczeń. Porównywarka OC AC to bardzo przydatne i wygodne narzędzie. Wystarczy uzupełnić jeden formularz (czasami niestety dość długi), a w zamian otrzymamy porównanie ofert ubezpieczeń komunikacyjnych wielu towarzystw jednocześnie.

Obecnie w sieci możemy znaleźć kilkanaście serwisów porównujących ubezpieczenia, jednak z doświadczenia wiemy, że nie wszystkie spełniają nasze oczekiwania. Największą bolączką polskich porównywarek jest jeszcze mała ilość ubezpieczycieli w zestawieniu.

Nasuwają się więc pytania: która porównywarka jest najlepsza? Która porównuje najdokładniej i gdzie znajdziemy najtańsze OC/najlepsze ubezpieczenie?

Ciekawą propozycją jest więc zapoznanie się z badaniami przeprowadzonymi przez redaktorów serwisu http://porownywarki-ubezpieczen.pl/. Serwis ten, poza swoim priorytetowym działaniem (czyli testowaniem porównywarek), jest bazą wiedzy o zakładach ubezpieczeń oraz prawie i normach obowiązujących na tym rynku. Serwis publikuje też najświeższe wiadomości z rynku ubezpieczeń, które bardzo często dotyczą bezpośrednio każdego posiadacza auta. Ciekawą sprawą jest też baza wiedzy o ubezpieczeniach komunikacyjnych – są to oczywiście wiadomości, z których na co dzień nie korzystamy, jeśli jednak przypadek losowy sprawi, że musimy „zetknąć się z rzeczywistością" w zakresie ubezpieczeń, dobrze jest mieć miejsce gdzie możemy sprawdzić jak wyglądają przepisy, prawo i przyjęte normy.

Kilka słów o serwisie porównywarki-ubezpieczen.pl

Strona główna jest czytelna i zawiera pewnego rodzaju wstęp/wprowadzenie do świata porównywarek. Dowiemy się tu m.in. jak działają porównywarki i czym powinniśmy się kierować wybierając tego typu serwis. Po prawej stronie znajduje się lista 15 najpopularniejszych serwisów porównujących oferty ubezpieczeniowe.

Wybieramy pierwszy z listy – rankomat.pl i trafiamy na stronę z opisem tej porównywarki ubezpieczeń. Wszystkie artykuły o kolejnych serwisach podzielone są na 3 części:

  • Ogólne informacje o firmie i sposobie jej działania – tu poznamy bliżej firmę, dowiemy się czy serwis wspiera swoich użytkowników np. poprzez call center, czy sprzedaje porównywane ubezpieczenia, jakie formy płatności oferuje.
  • Proces kalkulacji składki - na tym etapie, dzięki szczegółowym komentarzom, możemy prześledzić krok po kroku jak wygląda uzupełnianie formularza danymi niezbędnymi do kalkulacji ofert. Każdy krok opatrzony jest screenem z ekranu testowanego serwisu.
  • Podsumowanie wraz z oceną - to krótka recenzja serwisu opisująca jego wady i zalety. Poza tym ocena testowanego serwisu oparta jest na 2 kategoriach – plusy i minusy. Dzięki temu szybko możemy prześledzić ich proporcje i zdecydować czy przeglądarka spełnia nasze oczekiwania.

Twórcy serwisu http://porownywarki-ubezpieczen.pl/ poddają trafnym ocenom fundamentalne funkcjonalności porównywarek i bezpardonowo wytykają niedociągnięcia. Dzięki ich analizom znajdziemy najlepsze dla nas narzędzie. I być może sami twórcy porównywarek dowiedzą się co powinni poprawić w swoich serwisach...

Porównywarki? Też warto porównać!

Porównywarka porównywarek to pierwszy tego typu serwis w kraju. Ale skoro dziś, w dobie Internetu, porównujemy ceny większości produktów czy usług, to dlaczego nie analizować działania i jakości narzędzi służących do porównywania? To ciekawa propozycja, zwłaszcza dla tych, którzy poszukują realnych oszczędności przy zakupie ubezpieczenia, jasno bowiem widać, że nie każdy serwis nazywający się „porównywarką", taką porównywarką ubezpieczeń w rzeczywistości jest.

ubezpieczenie ac

Ubezpieczenie AC

Dodatkowa ochrona Twojego pojazdu - warto się ubezpieczyć.

kalkulator OC AC

Kalkulator AC

Kalkulator OC i AC szybko policzy ile zapłacisz za ubezpieczenie.

obliczanie ubezpieczenia

Kalkulacja składki AC

To proste: w kilka minut porównasz ceny na rynku. Policzymy za Ciebie.

statystyki ubezpiezceniowe

Poszukujesz AC?

Dobrze trafiłeś: u nas dowiesz się wszystkiego i sprawdzisz ceny.