Ubezpieczenie Assistance

Ubezpieczenie assistance to jedno z dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych jakie nabyć mogą kierowcy w Polsce. Assistance różni się od bardziej popularnych polis jak oc i ac, dzięki niemu bowiem jego właściciel może liczyć na pokrycie wszelkich kosztów związanych z uszkodzeniami powstałymi podczas awarii pojazdu czy wypadku drogowego. Polisa assistance zapewnia również medyczną pomoc informacyjną, to znaczy dzięki niej można w czasie podróży skonsultować się z lekarzem lub też skorzystać z typowej informacji podróżnej będąc w trasie a nawet jeszcze przed wyjazdem.

Czym assistance różni się od pozostałych ubezpieczeń komunikacyjnych?

Podstawową różnica pomiędzy standardowymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi a assistance jest to że w jego przypadku towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym zostało ono wykupione nie wypłaca odszkodowania bezpośrednio właścicielowi polisy lecz przekazuje środki temu kto udzielił kierowcy niezbędnej pomocy.

Podstawowe ubezpieczenie assistance zakres ochrony

Ubezpieczenie typu assistance w większości towarzystw dostępne jest w kilku wariantach, które różnią się przede wszystkim ceną i zakresem ochrony. Często zdarza się że polisa assistance na tak zwanym poziomie podstawowym dodawana jest przez ubezpieczycieli jako gratis przy zakupie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Ten najbardziej prosty typ assistance zapewnia swojemu właścicielowi odpowiednią pomoc w sytuacjach takich jak kolizja z innym użytkownikiem drogi, którym może być pojazd, człowiek, zwierzę lub też przedmiot martwy znajdujący się na drodze. Ponadto w skład usług oferowanych przez ubezpieczenie typu assistance wchodzi pokrycie kosztów holowania pojazdu w celu naprawy w warsztacie, koszty wymiany zniszczonych przednich szyb, assistance odpowiada także za rozładunek i załadunek pojazdów objętych polisą oraz koszty ich postoju na parkingach.

Rozszerzone ubezpieczenie assistance

ubezpieczenia ochrona samochoduW bardziej rozbudowanych pakietach assistance oprócz wspomnianych wyżej opcji pomocy dostępna jest także ochrona i wypłata świadczenia za uszkodzenia pojazdu spowodowane przez wybuch pożaru czy też nagłe niespodziewane działanie sił przyrody. Właściciel płatnego ubezpieczenia może liczyć również na pomoc w wypadku wszelkiego rodzaju aktów wandalizmu, rozbojów, kradzieży czy włamania. Jedynie rozszerzona wersja assistance zapewni swojemu właścicielowi pomoc jeśli jego pojazd ulegnie awarii poza wyznaczoną przez ubezpieczyciela strefą, która wynosi zazwyczaj kilkadziesiąt kilometrów od miejsca stałego parkowania samochodu w nocy. Dzięki polisie jej właściciel nie będzie musiał również martwić się o koszty niespodziewanego parkowania na parkingach strzeżonych, nieprzewidzianej naprawy auta w miejscu awarii czy ewentualnego złomowania go. Rozszerzone ubezpieczenie zapewni również transport do miejsc docelowych lub do domu pasażerów ubezpieczonego auta. W najszerszych z dostępnych opcji ubezpieczenia assistance jego właściciel może liczyć na pomoc ubezpieczyciela nawet jeśli samochód popsuje się na podjeździe domu lub po prostu nie będzie chciał odpalić zimą. Dzięki temu wariantowi polisy towarzystwo wyśle pracownika z paliwem lub ślusarza dokładnie tam gdzie w danej chwili znajduje się pojazd, a w razie problemów zapewni także nocleg zarówno dla kierowcy jak i pasażerów uszkodzonego auta. Kierowca mający assistance na najwyższym poziomie może liczyć również na zapewnioną przez towarzystwo ubezpieczeniowe hospitalizacje jego samego i przewożonych osób oraz ewentualnie sprowadzenie do Polski zwłok bliskich, którzy ucierpieli w wypadku poza granicami kraju.

ubezpieczenie ac

Ubezpieczenie AC

Dodatkowa ochrona Twojego pojazdu - warto się ubezpieczyć.

kalkulator OC AC

Kalkulator AC

Kalkulator OC i AC szybko policzy ile zapłacisz za ubezpieczenie.

obliczanie ubezpieczenia

Kalkulacja składki AC

To proste: w kilka minut porównasz ceny na rynku. Policzymy za Ciebie.

statystyki ubezpiezceniowe

Poszukujesz AC?

Dobrze trafiłeś: u nas dowiesz się wszystkiego i sprawdzisz ceny.