Uniqa Ubezpieczenia OC AC NNW

uniqaUNIQA powstała z fuzji dwóch austriackich spółek Austria-Collegialität (powstała w roku 1860) i Bundesländer-Versicherung (towarzystwo powstałe w roku 1822) w roku 1999. UNIQA Austria jest jedną z ważniejszy grup ubezpieczeniowych w Europie Środkowej, w towarzystwie pracuje ponad 20 000 agentów oraz pracowników i obsługuje prawie 8,1 mln klientów w  20 krajach. Towarzystwo oferuje swoim klientom ubezpieczenia wszystkich grup. W Polsce historia UNIQA TU SA związana jest z Zakładem Ubezpieczeń i Reasekuracji POLONIA SA, który powstał w roku 1990. W roku 2003 w związku ze zmianami własnościowymi nazwa została zmieniona na UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń SA. W roku 2004 wraz z UNIQA TU Życie SA (działająca od 1996 roku) i TU FILAR SA weszła w skład Grupy Ubezpieczeniowej UNIQA w Polsce. W marcu roku 2008 nastąpiła fuzja UNIQA TU SA i TU FILAR SA.

UNIQA swoim klientom gwarantuje ochronę w przypadku zdarzeń, które związane są z ruchem pojazdu, ale również podczas wysiadania i wsiadania, załadunku i rozładunku pojazdu, podczas jego zatrzymania, postoju i garażowania. Polisa zawierana jest na okres 12 miesięcy (krótszy okres czasu, regulowany jest w Ustawie). Ubezpieczenie OC ważne jest na terytorium Polski oraz na terytoriach państw, które są sygnatariuszami Porozumienia między Biurami Narodowymi. Klienci UNIQA otrzymują:

• zniżki, nawet do 80%,
  • Gwarancję Utrzymania Ceny,
  • Mini Assistance Gratis.

AC w towarzystwie ubezpieczeniowym UNIQA mogą zostać objęte pojazdy mechaniczne oraz inne pojazdy napędzane silnikiem, zasilane z własnego źródła energii, które zarejestrowane są Rzeczpospolitej Polskiej. Dodatkowo AC obejmuje wyposażenie pojazdu (np. sprzęt audiowizualny, audio, napisy reklamowe itd.). Odszkodowanie z AC wypłacane jest gdy szkody powstaną na terytorium Polski lub na terenie państw Europy (oprócz Turcji).
Więcej informacji na temat ubezpieczenia AC w UNIQA.

Klienci UNIQA mają do wyboru dwa warianty NNW. W podstawowej wersji otrzymają oni:

• 50% sumy ubezpieczenia w przypadku śmierci
  • 1% sumy ubezpieczenia za 1% trwałego uszczerbku na zdrowiu

W wersji rozszerzonej klienci otrzymają m.in.:

• do 30% sumy ubezpieczenia za zwrot kosztów leczenia wskutek nieszczęśliwego wypadku,
  • 80% sumy ubezpieczenia za trwałą utratę zdolności do wykonywania pracy,
  • 50% sumy ubezpieczenia na pokrycie kosztów pochówku,
  • świadczenie w przypadku trwałego inwalidztwa lub śmierci z powodu zawału serca lub udaru mózgu.

Ubezpieczenie Assistance Auto Plus24Service towarzystwa ubezpieczeniowego UNIQA przygotowało dla swoich klientów, aż cztery warianty:

• STANDARD,
  • STANDARD + KOMFORT A,
  • STANDARD + KOMFORT A+B,
  • STANDARD + KOMFORT A+B+C,

Pakiet podstawowy obejmuje i chroni przed awarią, kradzieżą oraz wypadkiem, świadczenie gwarantuje naprawę na miejscu zdarzenia (jeśli istnieje taka możliwość), holowanie, parking, hotel, dalszą organizację podróży, ponadto dzięki Centrum Alarmowemu klienci mają dostęp do najważniejszych informacji. Ubezpieczenie Assistance Auto PLUS24Service bezpłatnie mogą otrzymać właściciele 10-letnich pojazdów, którzy w UNIQA wykupili AC. Towarzystwo ubezpieczeniowe w ramach zakupionego OC oferuje swoim klientom bezpłatnie pakiet Mini Assistance Auto PLUS24Service, w razie kolizji klient otrzyma:

• naprawę pojazdu na miejscu,
  • holowanie pojazdu,
  • pokrycie kosztów parkingu do 2 dni.

Inne opcje i ubezpieczenia samochodów w UNIQA:

• Auto Szyby PLUS24,
  • Twoje Casco,