MTU - Moje Towarzystwo Ubezpieczeń - Ubezpieczenia OC AC NNW

mtu logoMTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń SA jest najmłodszą firmą ubezpieczeniową w Grupie Ergo Hestia, jest ono również drugim towarzystwem majątkowym w owej Grupie. MTU rozpoczęło działalność operacyjną w Polsce w połowie 2002 roku. Towarzystwo plasuje się w pierwszej piątce zakładów, które oferują ubezpieczenia komunikacyjne OC w Polsce (dane na rok 2011). Jedynym akcjonariuszem MTU jest STU Ergo Hestia SA, które jest częścią Grupy Ergo (towarzystwo obsługuje prawie 30 milionów klientów w całej Europie). Spółki z Grupy Ergo Hestia współpracują z towarzystwami z Niemiec i Hiszpanii.

Dla swoich klientów MTU przygotowało zniżki, a samą umowę można zawrzeć w kilka minut. Ubezpieczenie OC zabezpiecza przed skutkami wypłaty odszkodowań z portfela klienta osobom, które zostały poszkodowane w wypadku. Umowę można zawrzeć na trzy sposoby: przez stronę internetową, telefonicznie lub u agenta.

MTU przygotowało dla klientów bardzo elastyczną ofertę i dopasowuje ją do indywidualnych potrzeb zainteresowanych. Szkody rozliczane są na zasadzie serwisowej, brak jest również sumy konsumpcji ubezpieczenia. Klient może obniżyć składkę poprzez wprowadzenie udziału własnego. Dodatkowo można utrzymać sumę ubezpieczenia dla nowych pojazdów.
Dwa warianty ubezpieczeń AC MTU:

• mini casco (mini AC MTU),
  • maxi casco (maxi AC MTU).

Więcej informacji na temat ubezpieczenia AC w MTU.

Dla swoich klientów MTU przygotowało dwa warianty NNW:

• NNW kierowcy i pasażerów – obejmuje ono następstwa nieszczęśliwych wypadków związane z użytkowaniem pojazdu. Klient otrzymuje zwrot kosztów leczenia, odszkodowanie w przypadku śmierci, całkowitego lub trwałego uszczerbku na zdrowiu,
  • NNW w ruchu komunikacyjnym – obejmuje ono wypłatę świadczenia finansowego (100 tys zł) w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej wskutek wypadku drogowego, wodnego lub powietrznego. Opcja ta dostępna jest w dwóch wersjach: komfort i maxi ochrona.

Ubezpieczenie  ASSISTANCE

Koszty natychmiastowej pomocy w razie awarii lub wypadku pojazdu pokrywa MTU. Obejmuje ono m.in.: pomoc telefoniczną, holowanie pojazdu. Ubezpieczenie to jest dostępne w 3 wariantach:

• standard,
  • komfort,
  • premium.

Inne opcje i ubezpieczenia samochodów w MTU:

• ubezpieczenie Zielona Karta MTU,
  • ubezpieczenie utraty zniżki za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia MTU,
  • ubezpieczenie szyb, bagażu i wyposażenia dodatkowego auta MTU.