Zwolnienia grupowe w PZU

on .

W tym roku Grupa PZU (PZU SA i PZU Życie SA) podjęła decyzję wdrożenia planu restrukturyzacji spółki, który pociągnie za sobą grupowe zwolnienia pracowników.

Redukcja zatrudnienia dotyczy pracowników pionów: Likwidacji Szkód i Świadczeń, Finansowego, Administracji i Logistyki, Sprzedaży Masowej, IT, oraz pracowników Centrali.

Do zwolnień przyczyniło się wdrożenie nowych technologii w procesie sprzedaży (Internet) i uproszczenie procesów pracy przy ograniczeniu kosztów.

PZU w porozumieniu ze związkami zawodowymi ma zamiar przeprowadzić restrukturyzację w kilku etapach. Planowane jest zwolnienie ok. 630 pracowników a proces restrukturyzacji ma potrwać do czerwca 2013 r.

Ubezpieczyciel zapowiada, że poza ustawowymi świadczeniami przysługującymi pracownikom z tytułu zwolnień grupowych, ma zamiar wypłacić dodatkową odprawę.

„Wzorem poprzednich lat, w związku z przeprowadzaniem zwolnień grupowych PZU planuje uruchomienie specjalnego programu, który pomoże pracownikom objętym restrukturyzacją w poszukiwaniu nowego miejsca zatrudnienia" – podaje tez firma.

Zwolnienia zwolnieniami, ciekawe jednak jak odbije się to na ofercie PZU i cenach ubezpieczeń. Logicznie myśląc: im mniejsze koszty firmy tym bardziej powinna byc konkurencyjna a ceny niższe? W tym przypadku ciężko jednak liczyć na obniżki. Nasz krajowy gigant ma pozycję zdecydowanie dominującą, a ceny ubezpieczeń komunikacyjnych w PZU nie należą do najniższych - możesz to szybko sprawdzić np. w porównywarce ubezpieczeń rankomat.pl.

ubezpieczenie ac

Ubezpieczenie AC

Dodatkowa ochrona Twojego pojazdu - warto się ubezpieczyć.

kalkulator OC AC

Kalkulator AC

Kalkulator OC i AC szybko policzy ile zapłacisz za ubezpieczenie.

obliczanie ubezpieczenia

Kalkulacja składki AC

To proste: w kilka minut porównasz ceny na rynku. Policzymy za Ciebie.

statystyki ubezpiezceniowe

Poszukujesz AC?

Dobrze trafiłeś: u nas dowiesz się wszystkiego i sprawdzisz ceny.