Warunki zdobycia zniżek na AC

on .

obliczanie ubezpieczeniaWybór autocasco jest kwestią indywidualną. Cena tego ubezpieczenia zależy od wartości pojazdu. Firmy ubezpieczeniowe oferują szereg zniżek. Podstawowym elementem wpływającym na wysokość zniżek jest fakt bezszkodowej jazdy. Kierowcy, którzy nie są sprawcami wypadków drogowych mogą liczyć na korzystniejsze warunki ubezpieczenia AC. W większości towarzystw ubezpieczeniowych, zniżka ta może wynieść maksymalnie do 60% wysokości składki. Najczęściej zniżka rośnie o 10% wartości składki rocznie.

Ile lat musi trwać ubezpieczenie AC do zniżki 60%?

Przeciętny Kowalski, który jeździ bezszkodowo po polskich drogach, na tak wysoką zniżkę może liczyć dopiero, po co najmniej 6 latach (w niektórych firmach nawet po 8 latach). Nie jest to jednak zasadą obowiązującą, są również na rynku ubezpieczyciele, którzy oferują tę zniżkę już po 3 latach.Dlatego niejeden z kierowców bez wahania wybierze właśnie tego ubezpieczyciela, który tak wysokie zniżki zapewni w czasie o przeszło połowę krótszym niż normalnie. Jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać zniżkę 60% na polisę AC? W towarzystwach ubezpieczeniowych zniżki 60% dotyczą kierowców, którzy ukończyli przynajmniej 25 lat, posiadają polisę OC w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym, od co najmniej 3 lat i przez ten okres czasu nie spowodowali żadnych wypadków. Największym zaufaniem towarzystw ubezpieczeniowych cieszą się kierowcy w wieku 40–55 lat. Wielkość zniżki zależy również od czasu posiadania prawa jazdy. Na dodatkowa zniżkę autocasco wpływa również wiek samochodu (najkorzystniejsze dla towarzystwa ubezpieczeniowego jest ubezpieczenie nowego samochodu). Niższa składka dotyczy kierowców, których czas eksploatacji samochodu, w dniu zawarcia umowy nie przekroczył 10 lat. Istnieją również firmy ubezpieczeniowe, które wartość zniżek szacują na podstawie marki samochodu. Mniej zapłacą także ci, którzy od razu zapłacą należność za cały rok z góry. Coraz częściej firmy ubezpieczeniowe chcąc zachęcić klienta do wykupienia dodatkowej polisy autocasco, namawiają go do zakupienia pakietu OC i AC, dzięki któremu może on zaoszczędzić nawet od 20 do 30%. Niektóre towarzystwa za kupno polisy przez Internet oferują obniżenie jej kosztu o dodatkowe 10%. Każdy z ubezpieczycieli posiada własną tabelę zniżek i zwyżek, przysługujących kierowcom. Towarzystwa przyglądają się dokonaniom swoich klientów za kierownicą przez 12 miesięcy, które składają się na okres rozliczeniowy. Czas ten liczy się od dnia zawarcia lub przedłużenia umowy. W Polsce aż 60% osób ubezpieczających się w zakresie autocasco korzysta z maksymalnej zniżki (60%), kierowcy ci powodują zaledwie 48% wypadków na drogach.

Przeczytaj więcej w tym miejscu, na co zwrócić uwagę, kupując ubezpieczenie autocasco: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/komunikacyjne/a/na-co-zwrocic-uwage-kupujac-ubezpieczenie-autocasco/35.html

ubezpieczenie ac

Ubezpieczenie AC

Dodatkowa ochrona Twojego pojazdu - warto się ubezpieczyć.

kalkulator OC AC

Kalkulator AC

Kalkulator OC i AC szybko policzy ile zapłacisz za ubezpieczenie.

obliczanie ubezpieczenia

Kalkulacja składki AC

To proste: w kilka minut porównasz ceny na rynku. Policzymy za Ciebie.

statystyki ubezpiezceniowe

Poszukujesz AC?

Dobrze trafiłeś: u nas dowiesz się wszystkiego i sprawdzisz ceny.