Kto może kupić ubezpieczenie autocasco?

on .

samochody ACKażdy właściciel pojazdu mechanicznego, któremu zależy na jego kompleksowej ochronie. Każdy kto lubi spać spokojnie podczas gdy jego pojazd parkuje w niebezpiecznej okolicy. Wreszcie każdy, kto woli ubezpieczyć pojazd od następstw nieszczęśliwych wypadków, na które często nie ma żadnego wpływu, niż później żałować, że tego nie zrobił. 

Autocasco to zazwyczaj ubezpieczenie, na które decydują się właściciele nowszych, bardziej wartościowych aut. To proste: jeśli mamy więcej do stracenia warto się zabezpieczyć. Jeśli nasz samochód jest wart 50.000 złotych, a składka OC + AC to wydatek rzędu 2.500 zł rocznie faktycznie: dobrze jest pomyśleć o ubezpieczeniu AC. 

Zwłaszcza jeśli samochód jest np. przedmiotem kredytu – większość porządnych instytucji finansowych (nie mówimy tu o para bankowości w stylu Amber Gold… czy Finroyal…) będzie od nas wymagało dodatkowego zabezpieczenia, jakim bez wątpienia jest polisa AC. W takim przypadku niezbędny będzie zapis cesji umowy AC na instytucję finansującą. W przypadku wypadku lub innego zdarzenia, które sprawi, że… naszego auta już nie będzie, odszkodowanie z polisy AC zostanie wypłacone bezpośrednio bo banku. My co prawda nie dostaniemy nic (lub niewiele) lecz nie będziemy musieli spłacać rat kredytowych. Podobna sytuacja (obligo ubezpieczenia AC) ma też miejsce w przypadku leasingu pojazdu.

Bez względu na sposób finansowania samochodu, jeśli jego wartość jest znaczna, koniecznie trzeba pomyśleć o AC. Spokój, który co prawda może nieco kosztować, jest bezcenny.

Kto powinien kupić ubezpieczenie autocasco?

  • Kupiłeś nowe auto? Jesteś na liście tych, którzy powinni wykosztować się dodatkowo na AC. Dlaczego? Bo o nowe trzeba dbać bardziej. Auto prosto z salonu jest narażone na akty wandalizmu, chuligaństwa czy też zwykłej zazdrości dużo częściej niż kilku a nawet kilkunastoletnie wysłużone pojazdy. W tym wypadku nie ma znaczenia gdzie parkujesz na miejskich parkingach czy też w garażach podziemnych. Ten kto będzie chciał uszkodzić Twoje nowe auto zrobi to prędzej czy później a straty w przypadku nowego luksusowego auta mogą być całkiem spore. Oberwane lusterko czy zadrapanie lakieru to nie dziesiątki ale często setki złotych. Pamiętaj, że takich uszkodzeń nie zrekompensuje obowiązkowe ubezpieczenie OC. To (ale nie tylko) zadanie dla AC. Warto w tym czasie mieć  wsparcie w postaci polisy autocasco. 
  • Autocasco dla pojazdów kredytowanych przez bank. Dlaczego? Dla świętego spokoju. Wyobraź sobie, że bierzesz nie mały kredyt na wymarzone auto. Parkujesz je pod blokiem, nad morzem, w górach, na strzeżonym parkingu, gdziekolwiek… wychodzisz a gdy wracasz po aucie tylko dwa ślady… Co wtedy? Auto na kredyt, który trzeba spłacić a po samochodzie zostały tylko wspomnienia…Przykre ale prawdziwe. Warto mieć wtedy polisę AC, która chroni od kradzieży i pomoże Ci spłacić zaciągnięty dług. Do niedawna banki wymagały wykupienia polisy AC, dziś nie są aż tak restrykcyjne. Szkoda…
  • Gdy należysz do kierowców z grupy podwyższonego ryzyka, tzn. gdy na drodze powodujesz więcej kolizji niż przeciętny Kowalski i uważasz że pech na drodze jest jak Twój cień. Pomyśl i odpowiedz sobie na jedno pytanie: Czy pamiętasz rok, w którym nie spowodowałeś wypadku, nie byłeś u blacharza, lakiernika lub innego magika? Jeżeli nie to zdecydowanie powinieneś kupić polisę autocasco. Oczywiście los się może odwrócić i gdy już wykupisz polisę okaże się, że zupełnie jej nie potrzebowałeś i potrzebować nie będziesz (zazwyczaj tak się zdarza) ale pamiętaj, że przezorny zawsze ubezpieczony!

ubezpieczenie ac

Ubezpieczenie AC

Dodatkowa ochrona Twojego pojazdu - warto się ubezpieczyć.

kalkulator OC AC

Kalkulator AC

Kalkulator OC i AC szybko policzy ile zapłacisz za ubezpieczenie.

obliczanie ubezpieczenia

Kalkulacja składki AC

To proste: w kilka minut porównasz ceny na rynku. Policzymy za Ciebie.

statystyki ubezpiezceniowe

Poszukujesz AC?

Dobrze trafiłeś: u nas dowiesz się wszystkiego i sprawdzisz ceny.