Zabezpieczenie majątku, czyli ubezpieczenie mieszkania i samochodu w pakiecie

on .

Kiedy pada hasło „ubezpieczenie”, to najczęściej pierwsze skojarzenia, jakie pojawiają się w głowie, są związane z samochodem. Nie można się temu dziwić, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że w wśród polis komunikacyjnych znajduje się jednak obowiązkowa. Niezależnie więc od tego, czy się tego chce, czy nie mając samochód trzeba kupić ubezpieczenie. Skoro więc ma się OC, można pomyśleć i nad AC. Wybierając pakiety, czyli łącząc ze sobą wiele polis, sporo się oszczędza. Mając zapewnioną pomoc assistance, ubezpieczenie NNW, ochronę szyb i opon, a także zabezpieczenie na wypadek zniszczenia samochodu, można nie martwić się tym, co może zdarzyć się na drodze. Warto jednak zastanowić się nad dodatkowymi rozszerzeniami, takimi jak np. ubezpieczenie domu.

Dodatkowa polisa

Każdy kierowca, niezależnie od tego, czy prowadzi kilka lat, czy właśnie zabiera się za kupno pierwszego ubezpieczenia, ma do czynienia z dodatkowymi polisami do OC. Są to przede wszystkim NNW i assistance (ASS), które proponowane są niemal zawsze, za stosunkowo niewielkimi opłatami. Dobierając jeszcze jeden rodzaj ubezpieczenia tworzymy już swojego rodzaju pakiet. Jego koszt jest mniejszy, niż gdybyśmy decydowali się kupić OC w jednym towarzystwie, a ASS a drugim. Może niewielkie, ale korzyści już są. Jeśli powiększymy pakiet o kolejny rodzaj ochrony, to oszczędności będą jeszcze większe.

Pakiety w ubezpieczeniach mieszkania

W przypadku zestawów ubezpieczeń majątkowych, zasada jest taka sama. Im więcej dodatkowej ochrony się dobierze, tym korzystniejsza będzie cena pakietu w stosunku do kosztów poszczególnych polis kupowanych osobno. W ochronie domu i mieszkania jednymi z najważniejszych ubezpieczeń są mury i ruchomości. Jednak tak jak w przypadku każdego rodzaju ochrony, tak i w tym przypadku są dodatki, które można nabyć po dopłaceniu odpowiedniej składki. Będzie to np. OC w życiu prywatnym lub polisa na wypadek kradzieży i włamania.

Ważne jest, aby przed wyborem polisy dokładnie sprawdzić, co ma się zamiar kupić. Różnego rodzaju narzędzia, jakie obecnie można znaleźć w internecie, takie jak porównywarki, pomagają w podjęciu dobrej i przemyślanej decyzji. Przykładem może być strona omawiająca ubezpieczenie majątkowe na rankomat.pl. Warto też zapoznać się różnego rodzaju publikacjami, które opisują cały ten rozległy temat. Sprawdzając polisy majątkowe na rankomat.pl można nie tylko zestawić ze sobą kilka ofert, ale także sprawdzić szczegóły propozycji poszczególnych towarzystw.

Pakiet, czyli taniej

Decydując się na połączenie ze sobą ubezpieczenia domu i samochodu, można zyskać naprawdę dużo. Przede wszystkim jest to tańsze, niż w przypadku, gdy kupowałoby się każdą z polis osobno. Dodatkowo, towarzystwa oferujące tego typu pakiety, często proponują produkt bardziej kompleksowy, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W Ergo Hestii ochrona majątku jest tak pomyślana, aby klient nie tylko miał 2 zestawy ubezpieczeń do wyboru, ale także, aby mógł samodzielnie skomponować własne.

Połączenie polis dla domu i mieszkania na jednym dokumencie jest nie tylko wygodniejsze, ale i praktyczniejsze, ponieważ to co trzeba zabezpieczyć na cały rok, mamy na jednaj polisie. W dodatku często za chęć połączenia ze sobą tych dwóch rodzajów polis, można otrzymać dodatkową ulgę lub rabat. Tak jest np. w przypadku Proamy, która za zakup zabezpieczenia domu, daje swoim klientom obniżkę na ubezpieczenie OC/AC w wysokości 10%. Większe lub mniejsze, ale jakieś korzyści są zawsze.

Ubezpieczenie nieruchomości online może chronić nie tylko nieruchomość, ale i wszystko co się w niej znajduje: meble, dzieła sztuki, sprzęt elektroniczny, urządzenia AGD, a nawet hulajnogę czy instrumenty muzyczne. Podstawowa polisa obejmuje wiele zdarzeń losowych, lecz kompleksową ochronę otrzymamy dokupując dodatki do ubezpieczenia, tj: kradzież z włamaniem czy OC w życiu prywatnym. Dobrą polisę w atrakcyjnej cenie można szybko znaleźć za pomocą kalkulatora polis mieszkaniowych. W 3 minuty porównasz w nim oferty nawet 18 towarzystw!

ubezpieczenie ac

Ubezpieczenie AC

Dodatkowa ochrona Twojego pojazdu - warto się ubezpieczyć.

kalkulator OC AC

Kalkulator AC

Kalkulator OC i AC szybko policzy ile zapłacisz za ubezpieczenie.

obliczanie ubezpieczenia

Kalkulacja składki AC

To proste: w kilka minut porównasz ceny na rynku. Policzymy za Ciebie.

statystyki ubezpiezceniowe

Poszukujesz AC?

Dobrze trafiłeś: u nas dowiesz się wszystkiego i sprawdzisz ceny.