Czy mogę ubezpieczyć w autocasco swój dziesięcioletni (lub starszy) samochód?

on .

klasyczne autoZ tym może być problem. Nie każdy ubezpieczyciel ubezpiecza auta starsze niż 10 lat w zakresie AC. Powiem więcej, ubezpieczyciela, który to zrobi w Polsce ze świecą szukać…

Obecnie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe ograniczają wiek „wstępu” pojazdu do ubezpieczenia AC. Odnosi się ono zarówno do wieku pojazdu jak i do sumy ubezpieczenia, np. Compensa ogranicza możliwość ubezpieczenia AC wiekiem pojazdu – nie może mieć więcej niż 10 lat oraz sumą ubezpieczenia – wartość rynkowa pojazdu nie może być niższa niż magiczne 10 tysięcy złotych.

 Pierwszy próg ograniczenia to 10 lat (np. Compensa, PZM, Allianz i PZU) na tym nie koniec ;-). Kolejny to 12 lat i tu wymienimy towarzystwa ubezpieczeniowe takie jak: AVIVA, Liberty Direct, MTU, InterRisk, HDI i Concordia.

13 lat to próg, którego nie przekroczymy ubezpieczając pojazd w PTU i Generali, a 15 lat to ściana przed którą staniemy chcąc ubezpieczyć pojazd w Uniqa.

Inaczej jest gdy jesteś związany z towarzystwem ubezpieczeniowym od bardzo dawna, wtedy w ramach kontynuacji ubezpieczyciele gratyfikują Cię w postaci przedłużenia polisy AC do maksymalnie 13-15 lat.

Pytanie zatem co z pojazdami zabytkowymi. Przecież Twój 30 letni Mercedes Coupe może być już znacznie rynkowo droższy od 5 letniej „limuzyny z plastiku”. W takim wypadku najlepiej skorzystać z pomocy fachowca, który na bieżąco śledzi oferty ubezpieczeń AC, które są na rynku. Z pomocą jak najbardziej może przyjść polecana przez nas Porównywarka ubezpieczeń.

zabytkowy samochodCzy mój dziesięcioletni samochód z polisą AC dostanie również pakiet assistance?

Jak się okazuje coraz częściej normą przy AC jest fakt, że ubezpieczyciele proponują do polisy dodatki płatne lub gratisowe. Jednym z najczęściej wykupywanych dodatków w ramach ubezpieczenia AC jest niezmiennie assistance, które gwarantuje pomoc/odholowanie i naprawę pojazdu w razie jego awarii.

Niestety z reguły nie tyczy się to samochodu, którego wiek przekracza 10 lat ( w tej sytuacji klient musi zazwyczaj radzić sobie sam…).

Wyjątkiem od tej reguły zaskakują dwa towarzystwa ubezpieczeniowe. Concordia, która taką ochronę daje w wersji podstawowej swojego Assistance Basic (gratis do AC) dla pojazdów (UWAGA!!!) do 12 lat i PTU, które w oferowanym assistance nie ma dla pojazdu żadnego ograniczenia wiekowego.

Jak widać można dbać o kierowców, którzy wolą poruszać się po drogach swoimi youngtimerami czy też klasycznymi pojazdami z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

ubezpieczenie ac

Ubezpieczenie AC

Dodatkowa ochrona Twojego pojazdu - warto się ubezpieczyć.

kalkulator OC AC

Kalkulator AC

Kalkulator OC i AC szybko policzy ile zapłacisz za ubezpieczenie.

obliczanie ubezpieczenia

Kalkulacja składki AC

To proste: w kilka minut porównasz ceny na rynku. Policzymy za Ciebie.

statystyki ubezpiezceniowe

Poszukujesz AC?

Dobrze trafiłeś: u nas dowiesz się wszystkiego i sprawdzisz ceny.