Czy autocasco chroni życie?

ubezpieczenie acTrzeba pamiętać, że tak jak obowiązkowe OC daje nam ochronę finansową przed płaceniem odszkodowania za własne zachowanie na drodze w stosunku do innych kierowców/właścicieli aut tak AC skoncentrowane jest na właścicieli pojazdów i ich mienie.

Krótko mówiąc AC ochroni właściciela uszkodzonego pojazdu przed finansowymi skutkami szkód powstałych z przyczyn niezależnych od ubezpieczonego tj np. wandalizm, kradzież czy też skutki kataklizmów ale nie wypłaci odszkodowania w przypadku uszczerbku na zdrowiu czy też utraty życia ubezpieczonego.

Podsumowując samo ubezpieczenie AC nie obejmuje ochrony życia, chyba, że zostało rozbudowane przez Twoje towarzystwo ubezpieczeniowe o ubezpieczenie NNW przeznaczone dla Ciebie i Twoich pasażerów.

Ale to już indywidualna sprawa każdego ubezpieczyciela. I ubezpieczonego. Żeby nie było wątpliwości: ubezpieczenie NNW zazwyczaj nie kosztuje zbyt wiele… może warto w nie zainwestować… tak na wszelki wypadek.