Wszystko o zniżkach na AC (autocasco)

on .


W ciągu ostatniego roku jeździłeś bezwypadkowo? Świetnie! W takim wypadku zazwyczaj zwiększają się Twoje zniżki (zwykle o 10%). Piszemy zazwyczaj gdyż nie dzieje się to w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Wyjątkiem są niektórzy ubezpieczyciele, którzy oferują zwiększenie zniżek na AC dopiero po 24 miesiącach bezwypadkowej jazdy. Pamiętaj o tym czytając Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU). Pamiętaj też, że Twoje zniżki zawsze obniżają się w momencie gdy zgłosisz szkodę, dlatego bardzo ważne jest aby nie zgłaszać szkody nie przekraczającej wartości 1% ceny pojazdu. Takie impulsywne działanie może łatwo pozbawić Cię wypracowanych przez długie lata zniżek.

Na rynku jest wiele towarzystw ubezpieczeniowych, które na start kuszą właścicieli pojazdów wysokimi zniżkami. W większości przypadków wystarczy, że posiadasz dokumenty potwierdzające jazdę bez szkód w ostatnim czasie, dobrze też jeżeli masz ukończone 30 lat. Tu wiek działa na Twoją korzyść ;-)

Przeanalizujmy niektóre z ofert towarzystw ubezpieczeniowych

Do 60 % zniżki na start w Allianz Direct. Towarzystwo to honoruje zniżki za jazdę bez szkód nabyte w innych towarzystwach ubezpieczeniowych oraz oferuje dodatkowe 5% zniżki za kontynuację ubezpieczenia AC.

Warta wychodzi z ofertą do dojrzałych kierowców po 30 roku życia. Wystarczy, że masz trzydzieści lat i trzyletnią udokumentowaną bezwypadkową historię ubezpieczeniową z tytułu AC - to upoważnia Cię do otrzymania  60% zniżki na Autocasco. 

W przypadku osób starszych, bo od 35 roku życia Towarzystwo Ubezpieczeniowe Warta ma dużo mniej rygorystyczne podejście. Takie osoby bowiem muszą (jedynie albo aż) udowodnić, iż w ostatnich 3 latach nie spowodowały wypadku komunikacyjnego. Nie muszą więc udokumentować swojej całej historii ubezpieczenia. 

Ewenementem na polskim rynku jest Proama, która dla bezszkodowych kierowców oferuje na start nawet do 70 % zniżki. Jest tylko jedno ale… W Proamie dobrowolne ubezpieczenie AC sprzedają zawsze w pakiecie z obowiązkowym OC. Więc na samo autocasco ze zniżką 70% nie ma co liczyć.

Stare, poczciwe PZU zwrócone w stronę stałych, sprawdzonych klientów nie poraża ofertą wysokich zniżek na start.  Kusi natomiast tych, którzy związani są z PZU od dawna, na ich stronie internetowej przeczytamy: „atrakcyjne zniżki za kontynuację ubezpieczenia i aż do 60% zniżki za bezszkodową jazdę”. Warto być stałym w ubezpieczeniach?

Towarzystwo ubezpieczeniowe HDI oferuje nowym klientom do 60 % zniżki za  bezszkodowy przebieg wcześniejszego ubezpieczenia. (Pamiętaj, ze wszystko powinieneś mieć udokumentowane). Oprócz tego towarzystwo ubezpieczeniowe kusi zniżkami :

 • za zawarcie w HDI ubezpieczenia OC,
 • za zawarcie w HDI innych ubezpieczeń,
 • za bezszkodową kontynuację ubezpieczenia Auto Casco w HDI bądź u innego ubezpieczyciela,
 • za wiek ubezpieczającego i za wiek pojazdu,
 • za wykupienie udziału własnego w szkodzie,
 • za jednorazową opłatę składki.

Nowością jest zapis, który gwarantuje, że HDI POKRYJE KOSZTY WYMIANY LUB NAPRAWY lusterek zewnętrznych stanowiących wyposażenie standardowe pojazdu.

Jeżeli koszt wymiany/naprawy nie przekroczy 500 zł, wypłata nie będzie miała wpływu na sumę ubezpieczenia i utratę zniżek. Bardzo miło z ich strony ;-) 

Ubezpieczający się w Polskim Towarzystwie Ubezpieczeniowym (PTU) ma możliwość skorzystania z wielu zniżek przy naliczaniu składki, które w konsekwencji pozwalają obniżyć ją do poziomu składki minimalnej, stanowiącej 30% jej stawki podstawowej.  Czy to dużo? Nie specjalnie, kiedy na rynku inni oferują dwa razy tyle. Zobaczmy jakie warunki należy spełniać aby otrzymać zniżkę w PTU: 

 • udokumentowany bezszkodowy przebieg ubezpieczenia (już po pierwszym roku), 
 • jednorazowa opłata składki czyli kto płaci raz ten zyskuje więcej,
 • wiek posiadacza pojazdu powyżej 37 lat czyli im jesteś starszy/a tym lepiej dla Twojego portfela, 
 • wiek pojazdu - do dwuletniego włącznie, 
 • kontynuacja umowy oraz inne dodatkowe zniżki czyli mile widziany związek po grób…

Podsumujmy: zniżki są bardzo różne. Każde towarzystwo ma swoją politykę ich ustalania. Zniżka 50% w jednym towarzystwie wcale nie oznacza, że zapłacisz mniej niż w innym, które oferuje Ci 30% - wszystko zależy od kwoty bazowej i podejścia ubezpieczyciela.

Warto, naprawdę warto porównać oferty ubezpieczenia AC w kalkulatorze AC. W przypadku autocasco Twoje oszczędności często mogą wynosić kilkadziesiąt procent…

 

ubezpieczenie ac

Ubezpieczenie AC

Dodatkowa ochrona Twojego pojazdu - warto się ubezpieczyć.

kalkulator OC AC

Kalkulator AC

Kalkulator OC i AC szybko policzy ile zapłacisz za ubezpieczenie.

obliczanie ubezpieczenia

Kalkulacja składki AC

To proste: w kilka minut porównasz ceny na rynku. Policzymy za Ciebie.

statystyki ubezpiezceniowe

Poszukujesz AC?

Dobrze trafiłeś: u nas dowiesz się wszystkiego i sprawdzisz ceny.